Поради закана во тек е полициска операција на Елитната француска единица

Непознат маж се затворил во музеј во јужниот дел на Франција и се заканува на арапски јазик, соопшти полицијата.

 

Елитната француска единица спроведува операција во музејот Сен Рафаел во која е затворен мажот.

 

Француските медиуми јавуваат дека засега не е јасно дали мажот е вооружан.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.