Салах се прости со Мане: Ти благодарам за сите добри времиња

Мохамед Салах му прати порака на Садио Мане по неговиот трансфер во Баерн Минхен, фалејќи го својот поранешен соиграч од Ливерпул, откако на едно од најубоитите напаѓачки партнерства во Премиерлигата му дојде крај.

Сенегалецот замина од „Енфилд“ за 41 милиони евра, ставајќи крај на шестгодишниот престој на „Енфилд“, во кој пет години беше партнер на Салах во нападот, освојувајќи ги титулите од Премиерлигата и од Лигата на шампионите заедно.

„Ова беше добро возење. Ти благодарам за сите добри времиња и ти посакувам се најдобро во новата авантура. Ќе ни недостасуваш на сите“, напиша Салах на Твитер со неколку фотографии на кои двајцата прославуваат.

Минатата сезона, Салах и Мане поставија рекорд откако двајцата постигнаа гол во 30-ти меч, нешто незабележано во Премиерлигата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.