Ајакс го претстави наследникот на Ерик тен Хаг

Холандскиот шампион Ајакс го претстави новиот тренер Алфред Шродер, кој доаѓа на местото на Ерик тен Хаг.

Шродер доаѓа од редовите на Клуб Бриж, со кој успеа да ја освои шампионската титула во белгиското првенство.

„За мене е голема чест што сум тренер на Ајакс. Сакам да продолжиме да освојуваме трофеи, а тимот да игра атрактивен фудбал. Верувам дека ќе имаме успеси заедно и дека фановите ќе се радуваат“, изјави Шродер.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.