Ибрахимовиќ нема да игра против Ливерпул

Ливерпул, утре ќе го пречека Милан, во првото коло во Б-групата, во Лигата на шампионите. Двата тима не се поразени во новата сезона, Ливерпул забележа три победи и едно реми во Премиер лигата, Милан ги има сите три победи во Серија А.

Милан, во неделата, лесно се справи со Лацио, забележа победа од 3:0, со ист резултат Ливерпул победи во Лидс.

Еден од головите за Милан постигна Златан Инрахимовиќ. Ветеранот, кој 20 дена ќе наполни 40 години, мечот го започна како резерва, а само седум минути му беа потребни за да постигне гол.

Два дена по мечот со Лацио, тренерот на Милан Стефано Пиоли доби лоша вест, Ибрахимовиќ поради повреда ќе го пропушти гостувањето во Ливерпул.

Ибрахимовиќ против Лацио ја повредил ахиловата тетива.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.