Иско им се жали на соиграчите за третманот што го има кај Зидан

Реал, во саботата, победи во Барселона со 3:1 и ја прекина серијата до два порази. Тренерот Зинедин Зидан, направи неколку измени во составот за овој меч, кои на крајот му ја донесоа победата.

Иско, беше во тимот, но победата на соиграчите ја гледаше од клупата. Поранешниот играч на Малага, долго врмее не може да се врати во вистинската форма. Сезонава има одиграно 148 минути, против Шахрјор не играше, а против Кадиз беше заменет во полувремето.

Камерите го уловиле Иско како пред соиграчите пред Модиќ, Јовиќ, Марсело, Лукас Васкез и Едер Милитао се жали на третманот што го има кај тренерот.

„Доколку реши да ме замени тогаш играм 50 или 60 минути, некогаш тоа го прави и на полувремето. Ако реши да играм, тогаш шанса добивам во 80 минута“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.