Македонија ЃП ги прекина тренинг-активностите

По вчерашните информации дека има позитивни на вирусот Ковид-19 во редовите на фудбалските клубови Ренова и Шкендија во ФК Македонија ЃП решиле да прекинат со тренинзите.

Вчера беше потврдено дека на тестирањата на вирусот Ковид-19 позитивни биле четворица членови на ФК Ренова и двајца на ФК Шкендија

„Ние како одговорен клуб за здравјето на нашите фудбалери и сите вработени во клубот ги прекинуваме сите активности од денеска, и чекаме нови насоки од владата на РСM и ФФМ. Македонија ЃП од секогаш била за решение на фудбалот на зелените терени, но со глава во ѕид не се оди, се срамиме од вестите на некои медиуми и ги демантираме сите вести дека имаме закажано пријателски натпревар со ФК Вардар!“, стои во соопштението објавено на „Фејсбук“ страницата на клубот.

фото/facebook.com/ФК-Македонија-Ѓорче-Петров

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.