Jувентус го продава Кристиано Роналдо

Пандемијата со коронавирусот во Италија ги погоди сите италијански клубови, особено италијанскиот шампион Јувентус.

Тоа го натера раководството во Јувентус да го продаде Кристијано Роналдо. Со продавање на Роналдо, Јувентус ќе ја наполни касата и ќе има доволно пари за платите.

Јувентус ќе ја прифати секоја понуда што е помеѓу 60 и 70 милиони евра, а за сега најголем кандидат е ПСЖ кој е спремен да го продаде Нејмар и да собере доволно пари за португалецот Кристијано Роналдо.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.