Серена Вилијамс ја споделува својата рутина за убавина, а ќерката Олимпија сака да го шара лицето со кармин

Познатата тенисерка неодамна откри дека се бори со анксиозност среде пандемијата на Ковид-19.

Се чини дека Серена Вилијамс беше во подобро расположение во вторникот, откривајќи дека иако чувствува вознемиреност, таа се обидува да биде смирена. Ова го вели на видео што го постираше на својот Инстаграм, а во него таа споделува попладневна рутина на чистење на лицето.

38-годишната тенисерка им покажуваше на фановите средство за чистење на лицето што избра да го користи додека Олимпија играше на тоалетната масичка на мајка си.

Но, нејзината ќерка Олимпија го украде шоуто.

Во позадина, малата Олимпија си играше со шминките на мајка си и го исцрта целото лице со кармин.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.