И Фатих Терим фати корона вирус

Тренерот на Галатасарај и поранешен прв човек на Милан и Фиорентина, Фатих Терим имал позитивен тест на корона вирус, но ги уверува фановите дека се наоѓа „во добри раце“. Терим нема други здравствени проблеми, но со своите 66 години е во ризичната група на популацијата.

„Според мојот денешен тест, јас сум позитивен на корона вирус. Се наоѓам во добри раце во болницата, не се грижете за мене. Ќе објавам соопштение што е можно побргу“, вели Терим.

Тој е првиот турски тренер кој освоил европски трофејсо турски клуб, откако со Галата во 2000 го освои УЕФА купот. По ова, тој беше тренер на Фиорентина и Милан, предводејќи ги Фиорентина до финалето на Копа Италија во 2011. Тој потоа беше тренер пола сезона 2001/02 со Милан, помагајќи да се изгради тимот кој во 2002/03 ја освои Лигата на шампионите.

Bugün yapılan test sonuçlarına göre Corona Virüs sonucum pozitif çıkmıştır. Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere..

— Fatih Terim (@fatihterim) March 23, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.