Мајк Тајсон му се „ситеше“ на Вајлдер за поразот?

Мајк Тајсон беше еден од најрадосните гледачи во Лас Вегас откако боксерот кој го носи името во негова чест, Тајсон Фјури стана ВБЦ шампион со доминантна победа над Дионтеј Вајлдер.

Тренерот на Вајлдер по седум рунди реши дека „Бронзениот бомбардер“ доби доволно ќотек, пред Тајсон да ја прослави победата. Зад победата на 53-годишниот Тајсон може да стои и малку поинаква причина – Вајлдер неодамна изјави дека би го „растурил“ Тајсон во неговите најдобри денови.

Во саботата, „Челичниот“ Мајк покрај рингот беше придружуван од двајца свои поранешни ривали – Ивандер Холифилд и Ленокс Луис, откако тројцата боксери добија посебни награди од ВБЦ федерацијата.

This is amazing 😆@MikeTyson going wild after Tyson Fury’s stoppage win against Deontay Wilder 🙌 #WilderFury2 pic.twitter.com/pbxC4jJ2yi

— Boxing on BT Sport 🥊 (@BTSportBoxing) February 23, 2020

#WilderFury2

So much nostalgia!!

Mike Tyson, Evander Holyfield and Lennox Lewis; heavyweight warriors being honored tonight. pic.twitter.com/ec5MJDcHhP

— Jebbahumphrey (@Jebba2nice) February 23, 2020

Вајлдер: Би го победил Тајсон од 1986 година

Фјури го „смачка“ Вајлдер во седум рунди!

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.