Проблем за Македонија и за Џенова – се повреди Пандев

Екипата на Џенова забележи значајна победа во Болоња која многу ќе им значи во борбата за опстанок во Серија А.

 

Лоша вест од овој меч за Македонија, но и за Џенова е повредата на Горан Пандев. Ветеранот кој игра во одлична форма и е клучниот играч на Џенова се повреди по десетина минути игра.

 

Пандев го повредил коленото, а веројатно денеска ќе биде познато колкава пауза го очекува.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.