Тухел: Нема да ризикуваме со Нејмар

Тренерот н Пари Сен Жермен Томас Тухел не бил сигурен дека ќе го има во тимот Нејмар за првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд.

Бразилецот е повреден и не игра од 1 февруари. Ги пропушти мечевите во првенството против Нант и Лион и дуелот со Дижон во Купот на Франција.

„Не сум сигурен дека ќе биде подготвен да игра против Борусија. Во петок ќе разговараме, тогаш ќе решиме дали ќе игра. Не сакаме да ризикуваме со неговата повреда“, рекол Тухел.

Првиот натпревар помеѓу Борусија и ПСЖ се игра во Дортмунд на 18 февруари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.