Трејд на четири тима – Нејпјер во Денвер, Капела во Атланта

 

Во трејд во кој учествуваа Минесота, Денвер, Атланта и Хјустон разменети се наколку кошаркари. Веројатно најзвучно име во овој трејд е Клинт Капела кој повеќе не е играч на Хјустон Рокетс.

Денвер Нагетс останаа без Малик Бизли, Хуанчо Ернангомес и Џеред Вандерблит. Во Нагетс пристигна плејмејкерот на Минесота Шабас Нејпјер, односно Ноа Вонлех.Во размената Роберт Конингтон од Минесота се пресели во Хјутон, Џордан Бел исто така е нов играч на Рокетс, додека Аталанта ги доби Клинт Капела и Нене Иларио.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.