Атлетико преговарале со Ракитиќ

 

Атлетико Мадрид ги започнале преговорите со Иван Ракитиќ, пренесуваат шпанските медиуми повикувајќи се на информацијата што ја објави радиото од Мадрид, Кадена СЕР.

Искусниот хрватски репрезентативец има договоро со Барселона до јуни 2021 година, но јасно е дека во клубот повеќе не сметаат сериозно на неговите услуги.

Кон крајот на минатата година спортскиот директор на Барселона Ерик Абидал изјави дека Ракитиќ нема иднина во клубот.

Атлетико сакаат да ја искористат оваа ситуација поради што веќе стапиле во контакт со менаџерот на Ракитиќ. Евентуалниот трансфер би можел да биде рализиран во јуни.

Во минатото Ракитиќ се поврзуваше со Јувентус, ПСЖ и Манчестер Јунајтед, но тој поради семејството има желба да остане во Шпанија.

Токму оваа ситуација сакаат да ја искористат од Атлетико за да ги обезбедат услугите на искусниот фудбалер.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.