Србија е првиот шампион на АТП Купот

Тимот на Србија триумфира на АТП Купот, откако ја победи Шпанија со 2: 1 во финалето на турнирот во Сиднеј, објавија медиумите.

 

Србите дојдоа до решавачката победа во мечот во двојки, во кој Новак Ѓоковиќ и Виктор Троицки ги совладаа Фелисијано Лопез и Пабло Карнио Буста со 6: 3, 6: 4.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.