Брестовац ги одбра 18-те ракометари за Евро 2020

Селекторот Данило Брестовац и официјално го соопшти списокот на 18 ракометари со кои Македонија ќе се бори за добар пласман на Европското првенство во ракомет во Австрија, Шведска и Норвешка, кое стартува утре.

 

На списокот нема големи изненадувања, откако беше потврдено дека Велко Маркоски нема да настапи поради повредата на окото, а од списокот отсуствува и Никола Костески, на чие место е Мартин Поповски.

 

Македонија првиот меч на Евро 2020 го игра в петок против Украина (20.30), а во нашата група се уште и Австрија и Чешка.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.