Анчелоти: Можеби наредниот пат ќе истрчаме со 12 годишници

Карло Анчелоти имал многу замерки за играта на својот тим во порезот од Ливерпул (1:0), во третата рунда во ФА купот.

 

Ливерпул успеада го победи градскиот ривал иако тренерот Јирген Клоп имаше постава на теренот со петмина тинејџери.

 

Евертон казната за неискористените шанси во првиот дел ги стигна во финишот на мечот кога Џонс постигна спектакуларен гол.

 

„Можеби наредниот пат ќе имам во тимот девет играчи до 12 години. Можеби подобро ќе поминеме“, со огромна доза на иронија изјавил италијанскиот тренер.

 

Инаку, Евертон немаат победа над градските ривали на последните 21 натпревари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.