Солскјер за Ван Перси: Ми го зеде бројот 20 и тоа е сè што ќе земе од мене

Оле Гунар Солскјер луто реагираше кон поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Робин ван Перси, кој го критикуваше менаџерот на „ѓаволите“ за неговата насмевка по 2:0 поразот од Арсенал.

 

Ван Перси изјави дека Солскјер нема „причини за смеење“ по поразот во средата, а Норвежанецот луто реагираше кога тоа му беше споменато. Ван Перси го наследи бројот 20 од Солскјер во 2012, пет години по пензионирањето на Норвежанецот.

 

„Јас не го познавам Робин и Робин не ме познава мене. Тој нема право да ме критикува и нема да се променам. Тој од мене го зеде бројот 20 и најверојатно тоа ќе биде последното. Не сме во средниот век за да имаме такви мислења“, изјави Солскјер.

 

Норвешкиот тренер исто така одговори и на агентот на Пол Погба, Мино Рајола кој изјави дека „ѓаволите“ ги уништуваат фудбалерите и дека таму би пропаднале и Пеле, Марадона и Паоло Малдини.

 

„Агентите не треба да ги коментираат клубовите. Пол е посветен на враќањето на фудбалот. Тешко е кога си повреден и зборуваш за различни работи. Нека се врати на теренот и таму да го каже своето“, додаде Солскјер.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.