Џеко мора на операција

Рома не успеа попладнево да забележи победа над Калјари, а дополнителен проблем е повредата со која се здобил Един Џеко.

 

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина веднаш по натпреварот бил однесен на лекарски прегледи, а според италијанските медиуми ќе мора да му биде извршен оперативен зафат.

 

Најдобриот стрелец на Рома во еден дуел со дефанзивците на Калјари добил удар во лицето.

 

Поради оваа повреда Џеко ќе ги пропушти натпреварите што Босна и Херцеговина ќе ги одигра против Финска и Грција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.