Гризман: Сè уште се прилагодувам на играта со Суарез и Меси

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман верува дека сè уште има ефективна интеракција со Луис Суарез и Лионел Меси. Досега тројцата не успеаја да играат поради повредите на Уругваецот и Аргентинецот.

 

– Јас сум во клубот само два месеци. Сè уште се навикнувам на играта во Барселона, на улогата и движењата на моите соиграчи. Прилагодување на играта со Суарез, Меси и Дембеле. И тие се навикнаа да играат со мене. Но, гледам дека заедно се движиме во вистинската насока како тим, изјави Гризман за „Ел Мондо Депортиво“.

 

Барселона синоќа со Борусија Дортмунд одигра 0:0, Гризман и Суарез го одиграа целиот натпревар.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.