Конте: Сите во Интер, вклучително и јас, бевме под нивото

Тренерот на Интер, Антонио Конте, по нерешените 1:1 со Славија во 1. коло од Лигата на шампионите, ја презеде одговорноста за неуспехот.

 

Според него, тимот не играл ист фудбал како што сака да го види.

 

Не сакам да издвојувам индивидуални играчи, сите ние дејствувавме под нашето ниво, вклучувајќи ме и мене. Главната одговорност е врз мене, затоа што не можев да им објаснам на играчите како треба да дејствуваат на теренот. Користевме исклучително долги додавања, а не вид на фудбал што сакам да го видам.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.