Резултати од натпреварите одиграни синоќа во Лигата на шампионите

Резултати од натпреварите одиграни синоќа:

 

Интер – Славија 1:1,
Лион – Зенит 1:1,
Ајакс – Лил 3:0,
Бенфика – Лајпциг 1:2,
Борусија Дортмунд – Барселона 0:0,
Челзи – Валенсија 0:1,
Наполи – Ливерпул 2:0,
Салцбург – Генк 6:2.

 

Денес играат:


Бриж – Галатасарај,
Олимпијакос – Тотенхем,
Атлетико Мадрид – Јувентус,
Баер Леверкузен – Локомотив Москва,
Баерн Минхен – Црвена ѕвезда,
Динамо Загреб – Аталанта,
ПСЖ – Реал Мадрид и
Шахтјор – Манчестер сити.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.