Куќата на Умтити ограбена за време на натпреварот Барселона – Валенсија

Домот на дефанзивецот на Барселона, Самуел  Умтити беше ограбен за време на натпреварот од 4. коло од шампионатот на Шпанија против Валенсија, пренесува „Ла Вангардија“.

 

Натпреварот се одигра на 14 септември, Каталонците победија со 5:2. Умтити беше присутен на натпреварот, но не влезе во игра.

 

Полицијата пристигнала по пријава на сосед на францускиот фудбалер. Откриени се траги од хакерство и отворен празен сеф. Најмалку четири лица учествувале во грабежот.

 

Претходно и други фудбалери на каталонскиот клуб беа мета на крадци. Станува збор за Кевин-Принс Боатенг и Жорди Алба.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.