Серија „А“ еднаш неделно на МТВ

Љубителите на италијанската Серија „А“ во Северна Македонија од новата сезона ќе можат да следат натпревари на националниот сервис.

 

Првиот меч кој ќе оди на националниот канал е пресметката на Интер против Лече закажана за во понеделник од 20.45 часот. Од секое натпреварувачко коло ќе биде обезбеден по еден ТВ пренос.

 

МТВ преговара и за пренесување на дел од возбудувањата од француското фудбалско првенство.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.