All for Joomla All for Webmasters

Буфон сака да игра уште една година во ПСЖ

Голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Буфон, изјави дека се надева дека ќе игра уште една година за францускиот шампион.

 

40-годишниот Италијанец премина во клубот на 6 јули 2018 година, кога потпиша договор за една година со опција за продолжување за уште 12 месеци.

 

– Ако ПСЖ се согласи, ќе играм за тимот за уште една година. Можеби е чудно, но на 40 години имам поголема желба и амбиции да играм отколку кога бев на 20, рече Буфон пред „Фудбал Италија".

 

Оваа сезона тој одигра 13 натпревари за тимот во сите натпреварувања и прими осум гола.

 

Пари Сен Жермен е лидер на табелата во француското првенство со 47 поени по 17 круга.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.