Без струја ќе останат делови на Сарај, Ѓорче Петров, Карпош и Гази Баба

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа без електрична енергија ќе останат од 8:30 до 13:30 часот корисниците од селото Кондово (општина Сарај), како и селата Кучково и Грачани (општина Ѓорче Петров).

Од 9:00 до 10:00 часот, струја ќе немаат корисниците од дел од ул. Прашка (општина Карпош), од 9:00 до 13:00 часот, корисниците од ул. Трифун Хаџи Јанев бр. 5, бр. 8 и бр.1 0, ул.Лазар Поп Трајков бр. 17 и ул. 16 Македонска бригада бр. 4 (општина Гази Баба).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.