Принцот Чарлс ја покажа својата градска страна

Принцот Чарлс, идниот британски крал, покажа нова страна на екстроверт во текот на посетата на Банката на Англија со сопругата Камила, војвотката од Корнвол, во средата, тврди експерт за говор на телото, цитиран од „Дејли експрес“.

Принцот Чарлс (73) тешко дека е познат по својот сарторијален вкус, но се чини дека идниот монарх покажа нова раскошна страна на својата личност, со прилично смела облека за да ја посети Банката на Англија. Експерт за говор на телото тврди дека пругастиот костум  и „ситибој вратоврската“ ја навестуваат неговата желба да се вклопи со банкарите што ги посети, пренесува весникот.

Чарлс извршува низа важни работаи во име на кралицата и во средата ова вклучуваше посета на Банката на Англија.

Тој го посети националното тело за да добие увид во активностите и програмите на Банката за да помогне во поддршката на економијата на Велика Британија среде пандемијата на Ковид-19.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.