Ева Лонгорија ќе глуми во филм комедија

Популарноста ја стекна со улогата на Габриела Солис во хит-серијата „Очајни домаќинки“ на Еј-би-си, која траеше од 2004 до 2012 година.

А сега Ева Лонгорија потпиша да глуми во филмот комедија Unplugging („Исклучување“).

Актерката, 45, ја заменува Исла Фишер која првично требаше да глуми во филмот наспроти Мет Волш.

Волш, најпознат по улогата на Мајк Меклинток во Veep на „ХБО“, е ко-автор на сценариото за филмот, кој моментално се снима во Оклахома.

Приказната се фокусира на еден пар кој по смртта на нивниот пријател тргнуваат кон далечен град на „забавен дигитален детокс“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.