Пинк зборуваше за терапијата на која оди заедно со сопругот

Пинк го сподели своето искуство од терапијата на која оди заедно со нејзиниот сопруг Кери Харт, велејќи дека тоа е за скршени луѓе кои сакаат да се состават.

Пејачката на хитот „Just Give Me A Reason“ е во брак со поранешниот мотокрос тркач Харт веќе 14 години, но за тоа време двојката имаше неколку бурни периоди, вклучително и разделбата во 2008 година. Сепак, тие сега се посилни од кога било, а Пинк се осврна на подемите и падовите во својот брак во постот на „Инстаграм“. Пејачката, чие вистинско име е Алиша Мур (41), сподели фотографија на која блеска додека држи чаша вино и го гушка Харт.

https://www.instagram.com/p/CFI0QbRpNE6/?utm_source=ig_embed

Таа напиша: „Мојот пријател @ jbpitts2 нè сликаше. Тој е сè уште моето омилено слатко непослушно момче. Тој и јас сме веќе долго време во тоа и нашата неумоливост и тврдоглавиот идеализам нè одржуваат заедно.“

„Бракот е ужасен, прекрасен, удобен и предизвикува лутина. Може да биде досаден, застрашувачки и да ве натера да ги грицкате ноктите. Во брак сакате друго грешно суштество додека се обидувате да се сакате себеси.

„Тоа е време кога се враќате на масата. Луѓето ни се смеат затоа што или се караме или се смееме. Тие вртат со очите кога зборуваме за терапија.“

„Но, ќе ви кажам. Вреди. Сето тоа. Дури и кога не е. Терапијата не е за слаби луѓе, хипици или либерали. Тоа е за скршени луѓе кои сакаат да се состават. Тоа е за бегалци кои сакаат семејство. Тоа е лекција за тоа како да седите и да слушате. Како да се сакате себеси за да можат и другите да ве сакаат. Те сакам, душо. Благодарна сум што дојдовме до оваа фотографија @hartluck.“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.