Новата девојка на Бред Пит сè повеќе ја споредуваат со Џоли

Најновите фотографии на девојката на Бред Пит, Никол Потуралски, предизвикува споредби со неговата поранешена сопруга Анџелина Џоли.

Пит (56) беше во брак со Џоли (45) од 2014 година, сè додека Џоли не поднесе барање за развод во 2016 година, наведувајќи ги „непомирливи разлики“ како причина.

27-годишната Потуралски е првата јавна романса на Пит по разделбата со Џоли, а фановите веднаш почнаа да коментираат за тоа колку неговата нова љубов е мошне слична на неговата поранешна.

Потуралски се појави на својот Инстаграм во четвртокот, постирајќи неколку стилски фотографии, облечена во сив блејзер на Djerf Avenue.

„Се гледаме подоцна“ им напиша таа на нејзините 195.000 следачи на Инстаграм во четвртокот попладне.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.