Снимањето на Бетмен прекинато, Роберт Патинсон позитивен на Ковид-19

Британскиот актер Роберт Патинсон, кој го глуми човекот-лилјак во најновиот „Бетмен“,  има позитивен тест за Ковид-19, објавија медиумите во четвртокот, што резултира во прекин на продукцијата на хит-серијалот, уште еден од низата удари за филмската индустрија која се бори да заживее во услови на пандемија.

Студиото „Ворнер Брос“ во своето соопштение наведе дека „член на продукцијата на Бетмен“ во Велика Британија бил позитивен на коронавирус, но не го откри името. „Снимањето е привремено паузирано“, се додава во соопштението на студиото, без да прецизира за колку време.

„Варајати“, „Холивуд репортер“ и „Венити фер“ цитираат неименувани извори дека лицето кое се покажало позитивно на тестот е всушност Патинсон, ѕвездата на филмот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.