Тајлер Пери е најновото дополнување на листата на холивудски милијардери

Ова го обелодени престижниот магазин „Форбс“, кој нето-вредноста на Пери ја процени на над една милијарда долари. Магазинот тврди дека од 2005 година наваму тој има заработено повеќе од 1.4 милијарди долари, нето-приход пред оданочување.

Списанието исто така открива дека режисерот поседува креативна продукција, која вклучува повеќе од 1.200 телевизиски епизоди, 22 филма, најмалку дваесет сценски претстави и студио во Атланта кое е изградено на негов сопствен имот од 330 хектари.

Пери - актер, писател, продуцент и режисер - е еден од најплатените луѓе во забавата.

„Откако Тајлер Пери на светот му го претстави ликот Мадеа, работите сами си течеа за него“, коментира порталот ТМЗ, и додава: „Па сега Тајлер Пери е милијардер со нето-вредност од 1.4 милијарди долари поради тој лик што го создаде“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.