Двејн Џонсон и семејството се опоравиле од Ковид-19

Холивудскиот актер Двејн „Рок“ Џонсон во видео порака објавена на социјалните мрежи во средата рече дека тој, неговата сопруга и нивните две мали деца биле позитивни на Ковид-19 во последните неколку недели, но дека сите се опоравиле и дека се здрави.

48-годишниот актер, поранешен професионален борач познат по прекарот „Карпа“ (The Rock), во објавата на Инстаграм вели дека тој и  сопругата Лорен (35) и ќерките Џасмин (4) и Тијана (2) се заразиле со вирусот пред околу две недели од многу блиски семејни пријатели.

„Можам да ви кажам дека ова беше една најтешките работи што некогаш сме морале да ги издржиме како семејство, и за мене лично“, рече тој во видеото.

„Сите дома бевме неверојатно дисциплинирани во однос на почитувањето на безбедносните мерки за да се избегне ширење на вирусот.“

„Ќерките малку ги болеше грлото првите неколку дена и тоа помина , а јас и сопругата поминавме малку потешко. „Но, среќен сум да ви кажам дека сега сите сме добри. „Веќе не сме заразни и, благодарам на Бога, здрави сме,“ рече тој.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.