Акробации на Дејвид Блејн на голема височина

Познатиот илузионист Дејвид Блејн изведе нова егзибиција во средата, искачувајќи се на небото во Аризона на височина од 7.600 метри додека висеше од еден куп џамбо балони, пред безбедно да се врати на земја со падобран.

„Ова е како магија, се чувствувам како да лебдам во воздухот,“ им рече Блејн на радио на неговиот тим соработници откако полека се издигна од пустинскиот воздушен појас во Пејџ, Аризона, закачен на десетици балони во настан што го нарече „Вознесение“.

Јутјуб тврди дека акробацијата, што ја пренесуваше во живо, постави нов рекорд како најгледан настан во живо на YouTube Originals досега, со над 770.000 гледачи.

Настанот траеше околу 30 минути. Блејн се ослободи од балоните и паѓаше слободно околу 30 секунди пред да го отвори падобранот за да го забави спустот.

„Уауу, ова беше одлично“, викаше Блејн во своето радио кога застана на копно.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.