Бон Џови ја продаде куќата во Флорида и си купи нова двојно поскапа

Пејачот Џон Бон Џови брзо реагира на пазарот на недвижности. Тој продаде една од своите куќи и истиот ден склучи договор за купување на уште пораскошна хациенда само неколку милји подалеку.

58-годишниот рокер ја финализираше продажбата на својата куќа на „Палм бич“, Флорида, по цена од 20 милиони долари, а само неколку часа подоцна купи огромна куќа со поглед на океан по цена од 43 милиони долари, објави „Риал дил“.

Бон Џови ја купи неодамна-продадената вила во 2018 година за 10 милиони долари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.