Тарантино првпат стана татко на 57 години

Режисерот и холивудски актер, Квентин Тарантино првпат стана татко на 57 години. Неговата сопруга, Даниела, на свет донесе момче.

Како што пишува „Џерусалим Пост“, дваесет години помладата избраничка на Тарантино, се породила во Тел Авив. Даниела е ќерка на познати израелски пејач и текстописец.

Congratulations to Quentin #Tarantino and his #Israeli actress/model wife @DaniellaPick on officially becoming the proud parents of a half-Israeli baby boy!https://t.co/uJc1mQyyXr— The Jerusalem Post (@Jerusalem_Post) February 22, 2020

„Даниела и Тарантино се среќни што можат да ја објават убавата вест за раѓањето на нивното прво дете“ изјави менаџерката за ТМЗ.

Брачната двојка се венчаше пред 2 години на церемонија, на која присуствуваа големи имиња од Холивуд. Тарантино своевремено изјави дека кога снима филмови не прави ништо друго.

„Се е во филмот, немам жена, немам дете. Ништо не ми пречи. Целиот свет може да замине во пеколот и да изгори во пламен. Не ме интересира. Овој е мој живот. Тоа е Монт Еверест. Ако се качувате на него, не правите ништо друго“ рекол Тарантино.

Но, очигледно времињата се менуваат.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.