Бред и Анџелина се уште не се разведени

Бред Пит и Анџелина Џоли се уште се во брак.

 

Нивниот развод трае подолго отколку што веројатно сакаат. Една од главните причини е обелоденета во вести за забава.

 

Бред  и Анџелина се правно сингл, но нивната спогодба за развод не е финализирана, пренесува порталот „Бласт“, три години откако Џоли првпат поднесе барање за развод во 2016 година. Причината е парите, односно сума на пари за правни документи. Според порталот, на двојката и треба повеќе време да дознае како да го поделат своето мултимилионско богатство. (Нето-вредноста на капиталот на Џоли се проценува на 100 милиони долари додека вкупниот имот на Пит е проценет на е 300 милиони долари.

 

Пит наводно побарал двојката да води разговори со приватен судија, што најверојатно ќе биде дозволено од страна на окружните судови во Лос Анџелес, пишува „Бласт“, сè додека Бред и Анџелина го плаќаат времето на судијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.