Тејлор Свифт наградена со главното признание на MTВ Видео музички награди за 2019

Забележителната кариера на Миси Елиот, раперка, пејачка, текстописец, продуцент и танчерка, чии спотови го придвижија музичкиот свет во последните две децении, доби признание за својата креативност на MTВ Музички и видео награди за 2019 година, каде Тејлор Свифт ја освои главната награда со својата геј песна „You Need to Calm Down“.

 

Елиот (48), на синоќешната церемонија во центарот Пруденшал во Њуарк, во американската држава Њу Џерси, ја доби наградата „Мајкл Џексон видео вангард“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.