СИБИР - реално шоу на 1-ва скопска

Шеснаесет натпреварувачи, секој се надева дека ќе освои 500.000 долари, пристигнуваат во сибирска шума за да учествуваат во реално шоу.

 

Двајца веднаш се елиминираат, а 14 се натпреваруваат. Неочекуваната смрт на еден натпреварувач ги растревожува, но на крајот сите го прифаќаат како несреќа. Чудните настани продолжуваат да се случуваат. Кога еден натпреварувач ќе се повреди и нема никаква помош, тие сфаќаат дека ќе мора да се здружат за да преживеат во земја што не ја познаваат.

 

Сибир - реално шоу, каде што 14 натпреварувачи мора да преживеат на сибирската територија. Кратко по пристигнувањето, натпреварувачите забележуваат чудни работи и започнува реалното шоу.

 

секоја сабота 22:40 час.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.