„Живот на Сафари“

Приказната во серијата се врти околу Џенифер Лауер, тинејџерка која живее  едноставен живот во Њујорк, додека нејзиниот татко фотограф не е испратен на годишно патување низ целиот свет и е принудена да живее со нејзината мајка и нејзиниот нов сопруг во едно одморалиште во Јужна Африка........

 

Додека таа е таму, е изложена на нов свет, оди во ново училиште и се среќава со нејзиниот друг најдобар другар по име Бонгани, кој силно верува во култура на Зулу и  живее со неговиот вујко, ветеринар........

 

Како изминуваат епизодите, на Џенифер и станува полесно во нејзината нова околина.

 

секој понеделник, вторник и седа од 20:30 час.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.