Денеска се отвора нова општа болница Еуроиталиjа

Специјалистичката поликлиника Еуроиталија прерасна во општа болница, чие отворање ќе се одржи попладне во близина на скопската општина Петровец.

 

Од болницата информираат дека располагаат со најсовремена медицинска опрема и медицински кадар, кој 24 часа е во функција на пациентот.

 

– Наша секојдневна обврска е најпрофесионална, најефикасна и најсовесна грижа за пациентите.
Нашето мото е „За вашето здравје, ние се грижиме на европски начин“, наведуваат од болницата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.