Протест пред Влада против францускиот предлог

Граѓани протестираат пред Владата против францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија. Повикот за протестот беше најавен на социјалните мрежи.

Во меѓувреме, премиерот Димитар Ковачевски објави на Фејсбук дека Владата формално нема добиено предлог кој е усогласен на ниво на сите 27 земји членки.

Присутните на протестот вејат знамиња со сонцето од Кутлеш.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.