Утре сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 29 до 38 степени. УВ=8

Во Скопје претпладне сончево, а од пладневните часови повремено нестабилно и со појава на повремен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Во следните денови ќе се задржи многу топло време, особено во јужните делови од земјата. Нестабилно ќе биде утре и во сабота, а од недела се очекува постепено стабилизирање на времето.

И во делови од Скопската Котлина особено утре и во сабота ќе биде топло и попладне повремено нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.