Блокиран сообраќајот на патот Прилеп-Македонски Брод

Од 12:00 часот патот Прилеп - Македонски Брод, кај м.в. Црква е блокиран за сообраќај поради јавен собир на жителите од с.Суводол, информира АМСМ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.