Кавга во Собранието: Пешевска се искара со Исмајловска и го турна телефонот

За законот за служба во армијата гласале 7 пратеници, не можам да сфатам какво е ова лицемерие.

 

Промената на името на Армијата е веќе донесен закон. Имаме пратеници кои гласале за законот со веќе променето име на државата, а тоа се пратениците Жаклина Пешевска, Влатко Ѓорчев, Иван Иванов, Слаѓана Митовска, Никола Мицевски, сега тие исти колеги не сакаат да гласаат за законот за одбрана"рече пратеничката Нола Смајловска Исени.

 

Но, за кратко во салата настана тензична атмосфера откако пратеничката Пешевски испровоцирана зошто Исмајловска и` го споменала името од говорница, дојде до нејзината маса и и` го турна телефонот и на висок тон и рече:

 

"Како не ти е срам да ми го споменуваш името. Со кое право. Ова повеќе да не ти се случило".

 

Нервозаната пратеничка од масата кај нејзината колешка ја трнаа неколку пратеници од ВМРО ДПМНЕ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.