Следува затоплување на времето со температури до 20 степени

Следува период на сончево време со пораст на дневната температура. Денеска времето ќе биде сончево и тивко, проследено со минимални температури од -2, а максимални до 15 степени.

 

Во Скопје ќе биде сончево, со температури до 12 степени.

 

В понеделник времето ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура од -6°C до 2°C. Максималната температура: 12°С до 18°C.

 

Во вторник ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер. Минимална температура: -3°C до 3°C

 

Максимална температура: 13°C до 20°C.

 

В среда облачноста постепено ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во четврток се очекуваат врнежи и намалување на температурата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.