Пендаровски ќе се сретне со Макрон идната недела во Париз

Претседателот Стево Пендаровски во вторник, 12 ноември, ќе оствари средба во Париз со неговиот француски колега Емануел Макрон.

 

Пендаровски ќе престојува во Франција од 11 до 13 ноември, а во вторник ќе се обрати на Парискиот мировен форум.

 

На настанот ќе присуствуваат над 30 шефови на држави и влади.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.