Пожар кај прилепското село Селце

Пред околу еден час избувна голем пожар кај манастирот „Свети Димитрија“ кај прилепското село Селце.

 

Пожарот се прошири накај блиската борова шума и засега нема опасност за манастирот.

 

Единицата на прилепската Противпожарна единица е во манастирот на терен, а поради страв пожарот да не го зафати манастирот покрај пожарникарите се ангажирани и вработени во јавните претпријатија.

 

Се очекува интервенција на авиони канадери за гаснење на пожарот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.