All for Joomla All for Webmasters

Објавена продажба на седум градежни парцели за куќи во Гевгелија

Општина Гевгелија денеска објави јавен повик за продажба на седум градежни парцели наменети за домување во станбени куќи, што се наоѓаат во населбите Моински пат и Караорман.

 

Две од парцелите,со површина од 362 и 467 метри квадратни, се наоѓаат во населбата Моински пат, а останатите пет, чија површина се движи од 285 до 306 метри квадратни, се наоѓаат во населбата Караорман. Почетната цена за која ќе се продаваат понудените парцели преку електронско јавно наддавање изнесува 61 денар за метар квадратен.

 

Право на учество на аукцијата имаат сите заинтересирани физички и правни лица кои ќе достават уредни апликации со банкарски гаранции по електронски пат на адреса на општина Гегелија, најдоцна до 30 јануари.

 

Електронското јавно наддавање за градежните парцели во населбата Моински пат ќе се изврши на 1 февруари во времето од 9 до 9 и 30 часот, а за парцелите во населбата Караорман истиот ден во периодот од 10 до 12 часот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.