Без вода утре корисниците од населба „11 Октомври“

Без вода утре од 9 часот остануваат корисниците од населбата „11 Октомври“ во Општина Кисела Вода.

 

Како што соопштуваат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот со водоснабдувањето е поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник ф-80мм на ул. „Лазар Димитров“ и ќе трае се до санирање на истиот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.